Bağcılar Su Kaçağı Tespiti

Su kaçağı geçmişten günümüze yaşanmaya devam eden nadir problemlerden biridir. Son dönemde gelişen teknolojiyle daha dayanıklı hale getirilen borular bile su kaçağı konusunda kesin bir çözüm sağlayamamıştır. Bunun nedeni suyun doğadaki en iyi aşındırıcı olmasıdır. Su zamanda borularda aşınmaya neden olur ve sonuç olarak damlama medyana gelir. Tabi tek sebep bu değildir elbette. Bunun dışında borularda biriken maddelerin zamanla çürüme ve delinmeye sebep olması, inşaat süreci ya da tadilat esnasında su borusunda gözle görülemeyecek bir çatlak meydana gelmesi ve boruların birleşme noktasında meydana gelecek bir gevşemede su kaçağına sebebiyet verebilir. Kaçaktan şüphelenildiği anda su kaçağı tespiti için profesyonel bir firmayla iletişime geçilmelidir. Birçok kişi su kaçağından şüphelendiğinde sorunun kaynağını kendisi tespit etmeyi dener; ancak bu çabalar çoğu zaman beyhudedir.

Bağcılar Su Kaçağı Bulma

Su kaçağı tespiti kulak yoluyla dinlemeyle ya da gözle takip etme şeklinde tespit edilemez. Geçmişte gerek ev sahipleri gerekse su tesisatı ustaları tarafından bu yöntemler kullanıldıysa da etkili sonuçlar alınabildiği söylenemez. Günümüzde ise her alanda gelişen teknoloji sayesinde su kaçağı kolaylıkla tespit edilebilir hale gelmiştir. Yine geçmişte su kaçağını bulmak için manuel yöntemlerden başka yol bulunmuyordu. Bu nedenle mermerlerin kırılması gerekiyordu ki bu da ekstra masraf anlamına gelmekteydi. Ayrıca yarattığı vakit kaybı da cabasıydı. Çağımızda ise soruna yönelik geliştirilen cihazlar sayesinde su kaçağı tespiti çok daha kolay bir hale geldi. Artık su kaçakları lokal olarak tespit edilebiliyor ve mermerlere zarar vermeden müdahalede bulunulabiliyor. Bağcılar su kaçağı tespiti için Hakver tesisatla iletişime geçebilirsiniz.

Bağcılar Termal Kamerayla Su Kaçağı Tespiti

Bağcılar su kaçağı bulmak için en çok kullanılan yöntemlerden birisi termal kameradır. Bu yöntem kalorifer borularında meydana gelen su kaçaklarının tespit edilmesi için kullanılır. Kalorifer borularında meydana gelen bir kaçağı kullanıcının tespit etmesi imkansızdır. Çoğu zaman damlama sesi bile duyulmaz; ancak kombinin basınç göstergesinde su basıncı sık sık düşüyorsa kaçaktan şüphelenmenin tam zamanıdır.

Servis elemanları su kaçağından şüphelenilen mekana ulaştıklarında şap altında bulunan kalorifer borularını taramak için termal kameradan yararlanır. Böylelikle borular ve içindeki suyun hareketi rahatlıkla gözlenebilmektedir. Termal kameralarda suyun hareketi genellikle düz bir doğrultudadır; ancak kaçağın olduğu bölümde görüntü dağınık bir hal alır. Bağcılar su kaçağı tespiti yapan servis çalışanı sizi konu hakkında bilgilendirir ve talebiniz halinde onarım gerçekleştirir. Bu noktada borudaki çatlağın boyutu önemlidir. Çatlağın büyük olduğu durumlarda onarım işlemi kaçınılmazdır ama küçük olduğu hallerde onarıcı kimyasal yeterlidir. Kimyasal doğrudan petekleri ısıtan suya dökülür. İki saatinde sonunda da tüm tesisata yayılır ve çatlakların tamamı onarılır. Herhangi bir yan etkisi söz konusu değildir hatta tesisat için güçlü bir koruyucudur.

Bağcılar Dinleme Cihazlı Su Kaçağı Tespiti

Bağcılar su kaçağı tespiti için kullanılan bir diğer yönteme dinlemedir; ancak bu dinleme kulakla değil dinleme cihazıyla gerçekleştirilir. Yöntem özellikle temiz su tesisatlarında sıklıkla tercih edilir. Dinleme cihazıyla yapılan ölçümler genellikle kesin sonuç verir. Su kaçağının cihaz tarafından fark edilemeyecek kadar küçük olması durumunda dairenin su basıncı artırılır. Bu basınç gerekli hallerde 10 bara kadar çıkartılabilir. Böylelikle su kaçağının şiddeti artacağından tespiti kolaylıkla yapılabilir. Bağcılar su kaçağı tespitinin yapılmasının ardından onarım süreci başlar.
Su kaçağı olan bölge genellikle bir mermer boyutunu geçmeyecek şekilde açılır; zaruri durumlarda daha geniş olabilir. Kaçak onarılır ve ikinci bir kaçak ihtimaline karşı yeniden tespit çalışması yapılır. Son olarak yerinden çıkartılan fayanslar yerine takılır ve mekan kullanıma hazır hale getirilir.

Bağcılar Su Kaçağı Tespiti Fiyatları

Bağcılar su kaçağı tespiti için net fiyatların verilmesi mümkün değildir. Bunun nedeni çatlaktır. Su kaçağının tespit edilmesinden sonra kullanılacak malzeme oranı fiyatı doğrudan etkiler. Çatlak büyükse yapılacak onarım işleminin fiyatı yüksektir; ancak çatlak küçükse fiyatta doğru orantılı olarak düşer. Hakver tesisat döneminin son model cihazlarını kullanılır ve profesyonel ekibiyle hizmet sağlar. Bu sayede hizmet kalitesi üst düzey tutulduğu gibi yaşayacağınız zaman kaybı ve mağduriyeti de ciddi oranda azaltır.

Kırmadan Seramik Fayans Sökümü

Bağcılar su kaçağı tespiti için firmamızla iletişime geçmek isteyen vatandaşların en önemli kaygılarından birisi fayansların zarar görme ihtimalidir. Geçmişte teknoloji bu kadar gelişmediği için su kaçağı tamiri esnasında fayanslar sıklıkla zarar görmüştür. Bu durum hafızalarda olumsuz yer etmesine karşın günümüzde böyle bir kaygı yersizdir. Üretilen fayans söküm cihazları sayesinde fayanslar yerinden zarar görmeden çıkartılabilmektedir. Öncelikle derz kesicilerle fayans açığa çıkartılır, makineyle sökülecek olana fayansın teması sağlanır. Daha sonra fayans ısıtılır ve ardından birkaç hareketle yerinden kolaylıkla çıkartılır. Su kaçağının onarılmasının ardındansa fayans tekrar yapıştırılır. Bu sayede herhangi bir maddi zarar oluşmadan tamirat süreci tamamlanır.